SPORTO PASIEKIMAI BE TRAUMŲ?!

Kaip sumažinti traumų rizikas, galimas jų pasekmes bei padidinti kūno funkcines galimybes?

TURIME SĖKMINGOS PATIRTIES DIRBDAMI TIEK SU PROFESIONALIAIS SPORTININKAIS, TIEK SU AKTYVIAIS SPORTO MĖGĖJAIS. 

 

2013-2015 METAIS Į KLINIKĄ KREIPĖSI > 300 ŽMONIŲ, BESISKUNDŽIANČIŲ SKAUSMAIS IR RIBOTAIS JUDESIAIS ĮVAIRIOSE STUBURO DALYSE IR SĄNARIUOSE, ATSIRADUSIAIS PO SPORTINIŲ TRENIRUOČIŲ: BĖGIMO, PILATESO, KALANETIKOS, KREPŠINIO, TENISO, GOLFO, TINKLINIO, FUTBOLO, SLIDINĖJIMO, SPORTINIŲ ŠOKIŲ IR NET JOGOS. 

 

67% BESIKREIPUSIŲJŲ  ATNAUJINO  SAVO  UŽSIĖMIMUS  SPORTO,  FITNESO  AR  JOGOS  TRENIRUOTĖSE. 


89% PACIENTŲ  IŠVENGĖ  SIMPTOMŲ  ATSINAUJINIMO  PO  GRĮŽIMO  Į  JOGOS,  FITNESO  AR  SPORTO  TRENIRUOTES. 


25% BESIKREIPUSIŲJŲ  PACIENTŲ  REGULIARIAI  ATVYKSTA PROFILAKTINEI  DIAGNOSTIKAI  IR  KOREKCIJAI  MŪSŲ  KLINIKOJE.

“Besiruošiant olimpinėms žaidynėms Londone buvo tikslas padidinti funkcinį pajėgumą fizinio krūvio metu, todėl kreipiausi į Lakštausko kliniką ir ten susipažinau su originalia metodika, raumenų testavimu ir sveikatos diagnostika, kuri vadinasi taikomoji kineziologija.

Asmeniškai įsitikinau diagnostikos metodu ir  korekcija.“

Laura Asadauskaitė


KAM MŪSŲ PAGALBA GALI BŪTI NAUDINGA?

  • JEIGU JŪS SPORTUOJATE AR KITAIP FIZIŠKAI AKTYVIAI LEIDŽIATE LAISVALAIKĮ IR JUS JAU VARGINA SKAUSMAI stubure/ pečiuose/ alkūnėse/ klubuose/ keliuose/ blauzdose/ Achilo sausgyslėse/ pėdose/ paduose ir tai trukdo Jums su malonumu aktyviai judėti ir pasiekti trokštamus rezultatus.
  • JEIGU PATYRĖTE TRAUMĄ IR NORITE PO JOS ATSISTATYTI TAIP, KAD GALĖTUMĖTE GRĮŽTI PRIE FIZIŠKAI AKTYVAUS GYVENIMO.
  • JEIGU NORITE SAUGIAI DIDINTI SAVO FIZINIO KRŪVIO TOLERANCIJĄ.
  • NORITE SPORTUOTI BE NESĖKMIŲ, RŪPINATĖS TRAUMŲ PROFILAKTIKA. 
  • NORITE ĮVERTINTI SAVO KŪNO FUNKCINĘ BŪKLĘ BEI PASIRENGIMĄ FIZINIAM KRŪVIUI (DAR TIK PLANUOJATE PRADĖTI SPORTUOTI). 
  • Sėdimą darbą dirbančių žmonių bei žmonių, kurie reguliariai neužsiima įvairia fizine veikla, kūno gebėjimas adaptuotis prie patiriamo fizinio krūvio yra gerokai mažesnis, nei reguliariai sportuojančių žmonių. Tokiems žmonėms mikrotraumos rizika yra gerokai aukštesnė net atliekant paprastus judesius.

 

  • Sportininkai dažnai galvoja, kad jų fizinė forma tokia pati kaip, pavyzdžiui, prieš savaitę ar mėnesį. O taip nėra. Kūno gebėjimas adaptuotis prie fizinio krūvio priklauso ir nuo miego kokybės, maisto, emocijų, ryšių su kitais žmonėmis, galų gale, dažnai sportininkai nepajaučia, kad po vienos ar kitos treniruotės atsiranda pokyčiai, didesnis kurio nors segmento nestabilumas, o tuo pačiu - išauga rizika patirti traumą. 

 

Traumų galima išvengti laiku testuojant ir įvertinant kūną. 

MES SIŪLOME SPECIALIOS DIAGNOSTIKOS IR KOREKCIJOS PROGRAMĄ

1. VIZUALIOJI DIAGNOSTIKA

Šių testų pagalba atliekama pirminė paieška. Ieškomi didžiausiu nestabilumu pasižymintys kūno segmentai statinėse padėtyse ir judant.

Paprastai tokius testus taiko ir treneriai, ir kineziterapeutai, ir pažengę sportininkai, siekdami kontroliuoti beprasidedančius neigiamus pokyčius.

Skirtumas tik tas, kad atlikdami vizualią diagnostiką mes detaliau tiriame probleminę zoną ir jos ryšius su kitais kūno regionais, t.y. ieškome priežastinių ryšių.

 

2. SPECIFINIŲ JUDESIŲ STEREOTIPŲ ANALIZĖ

Po to, kai atlikome vizualiają diagnostiką, mes prašome Jūsų imituoti tuos specifinius judesius, kuriuos dažniausiai atliekate treniruočių metu. Tai judesiai, kurių mes neatliekame kasdienėje veikloje. Taip pat prašome pademonstruoti tuos kūno judesius ir padėtis, kurios sukelia Jums skausmą. 

3. OSTEOPATINIS IR KINEZIOLOGINIS TESTAVIMAS

Šio etapo metu mes tiriame kaip "elgiasi" ir "jaučiasi" Jūsų kūno raumenys dar negavę fizinio krūvio. Remdamiesi specialiomis - osteopatine ir kineziologinio raumenų testavimo - metodikomis mes, grandinė po grandinės, tiriame Jūsų kūną ieškodami "silpno" raumens ar raumenų, kurie ne laiku, nevisiškai atlieka judesį arba blogai ištveria fizinį krūvį.  

4. IEŠKOMI KŪNO RESURSAI, KURIE PADĖTŲ STABILIZUOTI IR SUSTIPRINTI SILPNĄJĄ GRANDĮ

Nustačius silpną raumenį osteopatiniais ir kineziologiniais raumenų testavimo metodais ieškome kūno resursų silpnam raumeniui sustiprinti. Todėl atlliekame specialius testus ir tikriname:

  • nervus,
  • sausgysles, raiščius,
  • sąnarius,
  • kitus raumenis,
  • susijusius vidaus organus,
  • kvėpavimo stereotipą. 

 

 

Dėmesio!

Jei apkrauname "silpną" raumenį, o organizmas nespėja susivokti, kad iš tiesų tam tikras raumuo neatlieka savo darbo, o krūvis ilgesnį laikotarpį  tęsiamas – atsiranda mikrotrauma. Jei ir toliau tęsiamas krūvis - prasideda daug rimtesnės bėdos, nes organizmas pereina į lėtinio uždegimo stadiją. Tai reiškia, kad sportininkas greičiau pabaigia savo karjerą, dėl netinkamo gydymo. Visuomet reikia ieškoti priežasties, kodėl "nusilpo" raumuo, bet ne priversti tą silpnąjį dirbti. 

 

5. ATLIEKAMA KOREKCIJA IR KŪNO EDUKACIJA NAUJO JUDESIO STEREOTIPO ATŽVILGIU
  • Surandame „užstrigusius judesius“ ir osteopatinėmis technikomis atstatome judesio amplitudę. 
  • Kineziologiškai testuojame raumenų grandines, siekdami įvertinti ar įvyksta judesio kontrolė centrinės nervų sistemos (CNS) lygmenyje. 
  • Prašome Jūsų atlikti specifinius judesius ir pakartojame testus. 
  • Jei testai teigiami, Jūs prašomas pereiti prie paskutiniojo etapo. 

Išsamiau apie „užstrigusį judesį“


Testuodami mes atrandame mechaniškai ne iki galo atliekamus kūno judesius. Tarsi jie būtų užstrigę: į vieną pusę juda, o į kitą ne. Svarbu suvokti, kad judesys egzistuoja ne tik biomechaniniame lygmenyje. Jis egzistuoja ir informaciniame lygmenyje. Smegenys ir centrinė nervų sistema žino, kad tas raumuo turi gebėti atlikti judesį nuo A iki K, o jis jo neatlieka, arba atlieka tik nuo F iki K. Kas tuomet vyksta CNS? Šokas. Stresas. Centrinė nervų sistema nemato dalies judesio. Tai informaciniame kūno lauke atrodo kaip pakibusi sistema, panašiai, kaip pakimba kompiuteris. 

Todėl mūsų darbas yra padėti iš pakibusio ir užstrigusio judesio persitvarkyti į veikiantį, optimalų judesį. Kai judesys vėl biomechaniškai taisyklingas, jo amplitudė pilna, prie pasikeitimo turi priprasti ne tik raumenys, bet ir centrinė nervų sistema. 

Todėl vien mechaniškai, manualinės terapijos pagalba atstačius užstrigusį judesį, dar reikia padirbėti su CNS, kad ir informaciniame lygmenyje įvyktų pasikeitimas, kad CNS įsitikintų, jog judesys atliekamas, jo kontrolė įvyksta. 

 

6. PAKARTOTINIS TESTAS PO SPECIFINIO FIZINIO KRŪVIO IR KOREKCIJA
  • Kai paskutiniai testai optimalūs - tiek biomechanikos, tiek CNS atžvilgiu - mes prašome Jūsų grįžti į treniruotę. Tokią, kokia būna paprastai. Ir po to, vėl ateiti pas mus. Po treniruotės mes kartojame visus testus ir tikriname kaip "jaučiasi" ir "elgiasi" raumenys, bei CNS. 
  • Jei po treniruotės ar paskirtų fizinių pratimų raumenys stiprėja, reiškia, pratimus galima ir reikia atlikti. Jie Jums tinka ir padeda. 
  • Jei yra priešingai, raumuo silpsta arba jaučiasi dar prasčiau, Jums reikia ieškoti kito varianto. Reiškia arba netinka pratimai, arba krūvis.
  • Atlikus testus Jūs informuojami apie tai, kokioje būklėje yra Jūsų raumenys. 
  • Jei reikia, atliekama korekcija. 
  • Teikiamos rekomendacijos tolimesnėms treniruotėms ir pakartotiniems testams.

 

Traumų atsiradimo mechanizmas

Dėl tam tikrų (dažniausiai neigiamų) faktorių mūsų kūno savijauta ir savireguliacinės galimybės kinta. Ir tai, ką mūsų kūnas gebėjo vakar, prieš mėnesį  (o tuo labiau prieš metus) - nebūtinai gali atlikti šiandien.

Kūno gebėjimas pakelti fizinį krūvį, nuolatos keičiasi.  Todėl, rodos, patirdami tokį patį fizinį krūvį kaip vakar, šiandien galite patirti traumą arba provokuoti lėtinių ligų atsiradimą. Taip nutinka, kai fizinis krūvis viršija kūno galimybes. Todėl tiek norintys tęsti rezultatyvią sportinę karjerą, tiek norintys pradėti sportuoti sveikatos vardan, turėtų tinkamai skaityti kūno ženklus, deramai paruošti kūną, ištestuoti ir surasti silpnas grandis, bei jų atsiradimo priežastis. Ir tai būtina padaryti kol traumų dar nėra. 


Tradicinis gydymas, arba ką Jums siūlo poliklinikų ir ligoninių reabilitacinės programos

Per 2013 – 2015 m. į E. Lakštausko kliniką kreipėsi daugiau nei 200 pacientų, besiskundžiančių skausmais ir ribotais judesiais įvairiose stuburo dalyse ir sąnariuose, atsiradusiais po įvairių sportinių treniruočių: bėgimo, pilateso, kalanetikos, krepšinio, teniso, golfo, tinklinio, futbolo, slidinėjimo ir t.t. 

Dažnai šie pacientai būna baigę tradicines reabilitacines programas:

  • gydymą vaistais,
  • įvairią aparatinę fizioterapiją,
  • kineziterapiją,
  • imobilizavimą,
  • įvairius masažus.

 

Tačiau skausmas ar disfunkcija tebelieka. Nes tradicinis požiūris priežasties ieško remdamasis labai paprasta logika: stiprinti silpnąją kūno grandį, tuo būdu sumažinant perkrovas kompensuojančioje grandyje. 

Tačiau tradicinis požiūris neieško priežasties patogenezės grandinėje, neužduoda klausimo - kodėl atsiranda silpnoji grandis? Kokios priežastys ir kokie mechanizmai sukuria organizme silpnąją grandį, kurios disfunkciją – nesugebėjimą tinkamai funkcionuoti - perima susiję organizmo segmentai?

 


KODĖL ATSIRANDA SILPNOJI GRANDIS?

Kai viena raumenų grupė perima krūvį, t.y. kompensuoja, nes kita raumenų grupė neturi tonuso, nedirba, neatlieka savo darbo – tai kūno ženklas, kad kažkas vyksta ne taip ir reikalinga pagalba. Apkrauti silpną raumenį, kad jis kuo greičiau įgytų tonusą – nėra tikroji pagalba. Dažnai toks sprendimas apsunkina padėtį. 

Tikroji pagalba - surasti priežastis, dėl kurių vienas segmentas nusilpo. Priežastys gali būti labai įvairios. Pavyzdžiui, raumuo gali būti "silpnas", nes:

  • Yra nervo signalo pažeidimas;
  • Pažeistas sąnarys;
  • Pažeista sausgyslė /raištis;
  • Dėl sąveikos su kitais raumenimis;
  • Dėl vidaus organo funkcijos sutrikimo. 

 

Diagnostikos metodais nustačius vieną priežastį, vėliau gydant pacientą, galima rasti, kad ir tai nebuvo tikroji, pirmoji priežastis. Pavyzdžiui, pacientui skauda kelio sąnarį dėl to, kad nufunkcionuoja dubens dugnas, dubens dugnas neveikia todėl, kad yra žarnyno problemų. Pats žarnynas prastai funkcionuoja todėl, kad yra papildomai spaudžiamas diafragmos. Šioji, gali spazmuoti dėl stresinių situacijų, kurias dažnai sukelia ydingas mąstymo stereotipas.

Tad akivaizdu, kad jokia kineziterapija, joks medikamentinis gydymas, fizioterapija, masažai ir kitos tradicinės priemonės negali ilgalaikėje perspektyvoje pozityviai paveikti visos priežasčių grandinės.  Kūnas negali pasveikti. 

 


KODĖL MES JOKIU BŪDU NEAPKRAUSIME JŪSŲ "SILPNO" RAUMENS?

Paprastai siūloma pertemptą, kompensuojantį raumenį ištempti, masažuoti, pritaikyti elektrostimuliaciją, magneto terapiją ir pan. "Silpną" raumenį rekomenduojama sustiprinti specifiniais pratimais. O mes griežtai pasisakome prieš. 

Juk dėl kažkokių priežasčių raumuo jau ir taip neatlieka savo darbo, „neįsijungia“. Kas atsitinka, jei neveikiančiai kūno daliai duodame specifinį krūvį? 

Taip, raumuo gali pradėti stiprėti. Mechanizmas atrodo panašiai: silpnoji grandis nuolat gauna krūvį. Smegenyse atitinkamai stimuliuojami neuronų ryšiai. Organizmas tarsi atsibunda ir susivokia, kad iš tiesų, šis raumuo neveikia, už jį darbą atlieka kiti raumenys. Jei kūnas supranta, jis pradeda adaptuotis prie krūvio. Jis įjungia specifinius mechanizmus, ir raumuo ima stiprėti. 

Bet labai dažnai organizmas nespėja susivokti, kad iš tiesų tam tikras raumuo neatlieka savo darbo, o krūvis ilgesnį laikotarpį  tęsiamas – atsiranda mikrotrauma. Jei ir toliau tęsiamas krūvis prasideda daug rimtesnės bėdos, nes organizmas pereina į lėtinio uždegimo stadiją. Ir šioje stadijoje jau beveik niekas nebepadeda. Tai reiškia, kad sportininkas greičiau pabaigia savo karjerą, dėl netinkamo gydymo. 

Mūsų klinikoje mes ieškome silpnų raumenų ir jokiu būdu šių raumenų neapkrauname. Tačiau ieškome natūralių organizmo resursų, kurie padėtų sustiprinti silpną raumenį. Todėl mes visuomet osteopatiniais ir kineziologiniais testavimo metodais tikriname: nervus, sausgysles, raiščius, sąnarius, kitus raumenis, susijusius vidaus organus ir kvėpavimą.

 


KLINIKOS SPECIALISTAI

Visi klinikos specialistai yra nuodugniai išstudijavę specifinius diagnostikos ir gydymo metodus pagal keturis metus trunkančią atskirą programą, išlaikę joje numatytus egzaminus, ir nuolat papildomai diegia autorines gydytojo E. Lakštausko metodikas savo praktikoje.

Komandos nariai nuolatos skatinami domėtis ir gilinti žinias pasirinktoje specializacijos srityje, todėl visa komanda nuolat dalyvauja žymiausių Lietuvos ir pasaulio funkcinės medicinos specialistų seminaruose. 


GYD. E. LAKŠTAUSKO KONSULTACIJOS IR GYDYMAS

NEUROLOGO KONSULTACIJA IR GYDYMAS

50 EUR

Trukmė: apie 30 min.
NEUROLOGO KONSULTACIJA IR HOMEOPATINIS GYDYMAS

67 EUR

Trukmė: apie 30 min.
AKUPUNKTŪRA

15 EUR

Trukmė: 30 min.
MYTYBOS KOREKCIJA

50 EUR

Parenkama taikant kineziologiją
BIOPUNKTŪRA

15 EUR

Homeopatinių vaistų injekcija į akupunktūrinius ar trigerinius taškus

KINEZITERAPEUTO V.ELMAN PASLAUGOS

TAIKOMOJI KINEZIOLOGIJA

35 EUR

Trukmė: 1 val.
TAIKOMOJI KINEZIOLOGIJA

18 EUR

Trukmė: 30 min.
BIOKINEZIOLOGIJA

35 EUR

Trukmė: 50-60 min.
GYDOMASIS LIMFODRENAŽAS

35/18 EUR

Trukmė: 60/30 min.
MASAŽAS

30/15 EUR

Trukmė: 60/30 min.
TEIPAVIMAS

9 EUR

REFLEKSOTERAPIJA IR FIZIOTERAPIJA

AKUPUNKTŪRA ARBA ŠILDYMAS MOKSOS CIGARU

15 EUR

Trukmė: iki 30 min.
STUBURO TEMPIMAS NUOŽULNIA PLOKŠTUMA (SAUSAS)

15 EUR

Trukmė: 30 min.
STUBURO TEMPIMAS NUOŽULNIA PLOKŠTUMA (VANDENYJE)

23 EUR

Trukmė: 30 min.
ULTRAGARSO TERAPIJA

9 EUR

Trukmė: iki 20 min.
ELEKTROSTIMULIACIJA

9 EUR

Trukmė: iki 20 min.
KOMBINUOTA FIZIOTERAPIJA: ULTRAGARSO TERAPIJA + ELEKTROSTIMULIACIJA

15 EUR

Trukmė: 30 min.