Juosmens ir kojos skausmas – liumboišalgija

rugsėjo 04, 2015 autorius Kategorija Judamojo aparato pažeidimai ir ligos

Dažniausia šios rūšies skausmo priežastis – nervų, kurie iš stuburo nusidriekia į koją ir vadovauja kojos raumenims, užspaudimas. Mat užsispaudus nervui, visi raumenys ima veikti visiškai kitaip, kad nedirgintų pažeisto nervo. Dėl sudirgusio nervo įsitempia arba sutrumpėja raumenys ir pradeda skaudėti koją. Kita galima priežastis – pasislinkę dubens kaulai ir įsitempę dubens raiščiai.

Tos pačios priežastys sukelia ir išalgiją – skausmą kurioje nors kojos vietoje.

Beje, liaudyje apie juosmens ir kojos skausmus neretai galima išgirsti – „radikulitas susuko“. Mediciniškai radikulopatija –  nervo kompresijos sindromas, kai nervas užspaudžiamas arba įtempiamas taip smarkiai, kad atsiranda ne tik skausmas, bet ir pažeidžiama nervo funkcija: sumažėja jautrumas, nervas blogai valdo raumenis. Todėl galima įtarti, kad pažeistas tarpslankstelinis diskas arba stuburo judėjimo segmentas.

Tokiu atveju pirmiausiai būtina pašalinti nervo įtampą, pagerinti kraujo apytaką pažeistoje vietoje, sumažinti patinimą ir uždegimą. Šiam tikslui pasitelkiame klasikinės medicinos laimėjimus – skiriame įvairaus spektro vaistus bei ramybę, t. y. stengiamės neliesti tos vietos, nebent matome, kad galime įsikišti taip, kad atpalaiduotume nervą. Iš tiesų šią situaciją galima palyginti su situacija, kai žmogaus galva įkišama į kilpą ir ji užveržiama. Jei pradėsime galvą pernelyg smarkiai judinti, galime visai žmogų uždusinti. Kita vertus, nepajudinę galvos, iš kilpos jos neištrauksite. Taigi pirminės ligos priežasties ieškome tik apgydę pažeistą vietą.

Jus galėtų sudominti