Juosmens skausmas – liumbalgija

rugsėjo 04, 2015 autorius Kategorija Judamojo aparato pažeidimai ir ligos

Kai žmogus skundžiasi šios rūšies skausmais, testuojant raumenis dažnai paaiškėja, kad būna per daug atpalaiduoti pilvo, juosmens ir stuburo padėtį iš šonų fiksuojantys raumenys. Jei kurių nors iš šių raumenų tonusas nepakankamas, ne tik pradeda krypti stuburas, bet ir keičiasi dubens kaulų bei klubų padėtis.

 

Kaip prie liemens stuburo slankstelių iškrypimo prisideda skrandis

Atstačius šių kaulų padėtį skausmas išnyksta, tačiau kad jis nepasikartotų, būtina atrasti priežastį, kodėl kaulai iškrypo. Kaip bebūtų keista, labai dažnai pirminė šių poslinkių priežastis – skrandžio, su kuriuo minėti raumenys susiję nervais, problemos. Tai nereiškia, kad sergate gastritu ar turite opą. Užtenka, kad kurioje nors skrandžio vietoje būtų susidaręs spazmas, dėl kurio sutrinka jo funkcija. Šios vidinės skrandžio įtampos nervais perduodamos raumenims.

Aiškinantis, kodėl skrandyje susidarė spazmai, vėlgi galima rasti keletą priežasčių: emocinės problemos, stresas, mikrofloros pokyčiai, parazitų arba grybelių, kurie trikdo normalią skrandžio veiklą, perteklius. Šių sutrikimų diagnostikai taikomos specialios metodikos, kurios remiasi ir raumenų tonuso testu. Gali būti ir visai banali spazmo priežastis – žmogus ilgai sėdėjo nepatogioje padėtyje. Kas yra nepatogi padėtis? Pastebėkite, kaip Jūs didesnę laiko dalį sėdite prie kompiuterio – kojos sukryžiuotos, liemens sritis perkreipta, suspausta, kaklas nulenktas…

Taigi gydydami liumbalgiją, stengiamės pirmiausiai pašalinti ne pasekmes, bet priežastį. Jei pirminė skausmo priežastis – emocinė būsena, dirbame su ja. Paprastai taikomas kompleksinis gydymas, apimantis specifinę galvos taškų terapiją, žolinius preparatus, eterinius aliejus ir pan. Jei skausmą sukelia paties skrandžio problemos, panaikiname jas – atstatome mikroflorą, naikiname parazitus ar grybelius.

Skrandžio spazmai nuimami pasitelkus rankas. Taip pat rankomis atstatome teisingą kaulų padėtį, kai kurių sąnarių paslankumą, atpalaiduojame raiščius, sausgysles bei užspaustą nervą, kuris paprastai ir sukelia skausmą. Kita vertus, mes neapsiribojame vien liemens sritimi, o tyrinėjame viską – pradedant uodegikauliu, dubeniu, vidiniais organais, baigiant pėdomis ir stuburo kaklo sritimi.

Skausmas liemens srityje taip pat gali būti susijęs su netaisyklinga dubens srities organų padėtimi, kurie keičia padėtį pasislinkus dubens kaulams. Taigi tenka atstatyti ir juos. Moterų dubens organai – gimda, kiaušidės, šlapimo pūslė, vyrų – prostata, lytiniai organai ir  šlapimo pūslė. Tuo tarpu pilvo organų – skrandžio, inkstų, tulžies pūslės, kepenų – padėtis labai priklauso nuo diafragmos. Jei yra problemų su šiuo raumeniu, taip pat kyla begalė problemų.

 

Paskutiniu lašu, kai peržengiama riba, gali tapti netgi alkoholis

Reikia prisiminti, kad kūnas gana ilgai sugeba adaptuotis prie pokyčių, todėl žmogus nejaučia skausmo. Tačiau neigiami veiksniai kaupiasi ir vieną dieną riba peržengiama. Pavyzdžiui, Jūsų dvylikapirštė žarna nuolat veikiama spazmų, bet Jūs to nejaučiate. Tačiau vieną vakarą padauginate alkoholio ir riebiai pavalgote, o ryte kurį laiką nepatogiai susisukęs pasėdite pučiamas skersvėjo. Dėl to sutrinka kraujo apytaka raumenyse ir Jus sukausto. Ir Jūs niekaip negalite suprasti – kodėl?

Skausmą pašalinti galima greitai, tačiau išgydyti žmogų, kad panašūs reiškiniai nepasikartotų, užtrunka. Tik išskirtiniais atvejais organizmo sugebėjimas adaptuotis įsijungia akimirksniu, o vidutiniškai tam reikia bent mėnesio. Kartą per savaitę klinikoje atliekamos tam tikras stuburo ir kaulų manipuliacijos, o tarp šių vizitų paprastai skiriamos procedūros, kurios palaiko tai, kas padaryta per seansą. Tai gali būti taškinis masažas, kūno meridianų valymas, darbas su tam tikromis raumenų grupėmis, akupunktūra. Adaptaciją būtina palaikyti, kad įvyktų kūno reedukacija.

T.y. kūnas yra galinga savireguliacinė sistema. Jis visuomet žino kas jam geriausia. Tad yra protingesnis už mus. Todėl mūsų užduotis dažnai būna tik kažką kūnui pasiūlyti ir stebėti, kaip jis reaguos. Bėda ta, kad neretai organizmas susipainioja tarp savo atsakomųjų reakcijų. Tad tarp seansų taikomos procedūros padeda  organizmui susigaudyti ir susitvarkyti.

Jus galėtų sudominti