Kaklo ir rankos skausmas – Cervikobrachialgija

rugsėjo 04, 2015 autorius Kategorija Judamojo aparato pažeidimai ir ligos

Šio skausmo priežastis yra ta pati, kaip ir liumboišalgijos atveju, – raumenų tonuso pusiausvyros išsiderinimas, įtampa, slankstelių iškrypimas, nervų įtempimas. Skirtumas tik tas, kad ranka atlieka kiek kitokią funkciją. Koja nuolat turi būti atrama, tuo tarpu ranka mes nesiremiame, bet ji turi didesnę judesių amplitudę. Kadangi rankos dinaminė funkcija platesnė, rankos skausmai taip pat būna įvairesni. Be to, rankoje ir pečiuose yra keletas labai svarbių vegetatyvinės nervų sistemos centrų. Jei jų funkcija pažeidžiama, galimos labai nemalonios pasekmės – ranka ištinsta, pamėlsta, gali atsirasti pokyčiai sausgyslėse, sąnariuose ir netgi ūžesys ausyse.

 

Peties-mentės periartrozė, arba peties sąnario skausmas ir nejudrumas

Šios rūšies skausmas atsiranda todėl, kad dėl kaklo slankstelių iškrypimo pažeidžiama raumenų inervacija peties srityje, kitaip tariant, raumenys sudirginami. Sutrikus raumenų funkcijai, judesys atliekamas ne optimaliai, be to, didžiausia apkrova tenka ne raumenims, o raiščiams. Juose atsiranda įplyšimų, prasideda sąnario uždegimas, kuris savo ruožtu dar labiau spazmuoja raumenis aplink petį. Galiausiai viskas baigiasi tuo, kad žmogus nebegali pakelti rankos, kenčia skausmą naktimis.

Visos šios aprašytos priežastys, sutrikdžiusios raumens funkciją, yra antrinės. Tikroji priežastis neretai vėlgi susijusi su diafragma bei virš jos ir po ja esančių organų būkle. Todėl šio sutrikimo gydymas kompleksinis ir trunka palyginti ilgai –  apie du mėnesius. Pirmiausiai, pasitelkę tradicinius priešuždegiminius vaistus, šaliname uždegimą.

Vėliau reikia panaikinti priežastis, kurios išderino raumenis – išlaisvinti nervą, atstatyti  vidaus organų (skrandžio, kepenų, plaučių, gerklės)  funkciją, kad jie neapkrautų peties. Tuomet jau galima atstatinėti peties raumenis, tik tai daryti reikia itin atsargiai, kadangi peties struktūra dėl savo dinamiškumo yra labai subtili, daug subtilesnė nei kojos.

Jus galėtų sudominti