Pečių ir kaklo srities skausmas – cervikalgija

rugsėjo 04, 2015 autorius Kategorija Judamojo aparato pažeidimai ir ligos

Oficialioje medicinos literatūroje teigiama, kad šios rūšies skausmas atsiranda dėl slankstelių pakitimų. Tačiau mūsų praktika rodo, kad dažniausiai problema, kaip ir torokalgijos atveju, būna susijusi su diafragma, o ji savo ruožtu priklauso nuo emocinių įtampų, streso arba pilvo srities organų funkcijos sutrikimų. Pavyzdžiui, žmogus persivalgė ir išsiplėtęs skrandis neleidžia diafragmai normaliai judėti, o dar jis susisukęs pasėdėjo prie televizoriaus, tuo metu kažkas paskambino ir pranešė nemalonią žinią, žmogus susinervino ir diafragmą galutinai užspaudė.

Arba žmogus ilgai sėdi prie kompiuterio toje pačioje padėtyje, tuo pat metu visi aplinkui ko nors iš jo nori, darbas nesiseka ir jis, vis labiau jaudindamasis, nesąmoningai ima sulaikyti kvėpavimą, taip pažeisdamas diafragmos, kuri netaisyklingai sėdint prie kompiuterio jau ir taip suspaudžiama, funkciją. O kadangi kvėpuoti vis tiek reikia, įsijungia pečių raumenys – žmogus, to nejausdamas, kvėpuoja taip, lyg ką tik užkopęs į septintą aukštą, t. y. kilnodamas pečius. Tačiau pečių raumenys  nepritaikyti ilgalaikiam kvėpavimui, be to, jie dar turi išlaikyti prie klaviatūros dirbančias rankas. Natūralu, kad tokios apkrovos jie neatlaiko ir įsitempia. Dėl to spaudžiami ir verčiami krypti kaklo slanksteliai, o šie gali užspausti nervą.

Jei žmogus dažniau pakeistų padėtį, pajudėtų, įtampa dingtų, jis vėl įkvėptų laisvai ir problemų išvengtų. Tačiau kai tam tikri veiksniai nuolat veikia vis tą pačią stuburo vietą, tarpslankstelinis diskas dyla ir labai greitai sensta, nes viskas, kas suspausta, po truputį miršta, kadangi audiniai negauna pilnaverčio maitinimo.

Kita dažna šios rūšies skausmo priežastis – viršutinių kvėpavimo organų problemos. Esamos ar buvusios ligos, net tos, kuriomis persirgome vaikystėje, apriboja plaučių judėjimą kvėpavimo metu, todėl atsiranda lėtinė įtampa šonkauliuose, kuri savo ruožtu sukelia skausmą krūtinės ląstoje arba kakle. Rečiau pasitaikančios šio skausmo priežastys – rankų traumos, pokyčiai liemens, dubens srityje, ypač uodegikaulyje. Tokiais atvejais pirmiausiai reikia pašalinti pažeidimus tose vietose.

Gydydami šios rūšies skausmą, mes dirbame su veido, kaukolės kaulais, tenka gerinti viršutinių kvėpavimo takų praeinamumą, atpalaiduoti kaklo raumenis bei sureguliuoti jų tonusą. Kitaip tariant, mums svarbu ne tik atpalaiduoti įtemptus raumenis, bet ir atstatyti adaptacinį organizmo balansą.

Jus galėtų sudominti