Taškinė manualinė terapija

2015-12-10 23:42 autorius Kategorija Sveikata Temos: , , , ,

Gydomojo poveikio aktyviesiems žmogaus kūno taškams paslaptis

MEISTRAS  LAO LI  IR  NORAS IŠMOKTI GYDYTI TAIP, KAIP JIS

Mano pažintis su šia terapija susijusi su nepaprasta istorija, nutikusia prieš daugelį metų. Tuo metu treniravausi kovinius menus ir kartą teko dalyvauti įžymaus cigun meistro Li Dzi – Šeno, vadinamojo  Lao Li (išminčiaus Li), seminare. Atėjau prastai besijausdamas: pykino, skaudėjo galvą. Sužinojęs Meistras pasivedėjo  mane į šalį ir susikoncentravo į  tam tikrus mano kūno taškus: vienus taškus jis tik spaudė, kituose  atliko sukamuosius ar priešinamuosius  judesius, o kartais vos prisiliesdavo prie taško. Tie taškai buvo įvairiausiose kūno vietose: pėdose, prie kelių,  riešuose, kakle, net ausyse. Iš pradžių nejutau jokių pokyčių, netgi labiau ėmė skaudėti  galvą. Jis liepė  toliau dalyvauti cigun seminare. Po valandos, o gal net po pusvalandžio, pasijutau daug geriau, o iki pietų nustojo skaudėti galvą. Aš, susižavėjęs jo meistriškumu, jausmingai ėmiau dėkoti Lao Li. Meistras atsakė, kad bloga mano savijauta atsiradusi  dėl medžio energijos suaktyvėjimo skrandžio meridiane ir dėl ugnies energijos kepenų meridiane. Tada tai man reikškė ne daugiau nei kinų hieroglifai. Tą dieną savo kūnu patyriau, jog  galima be vaistų, tik žinant  ir mokant, kur ir kaip spustelėti aktyviuosius kūno taškus, išgydyti daugelį negalavimų. Tai paskatino mane domėtis šiuo  gydymo būdu ir  išmokti taip gydyti.

Prabėgo daugiau nei  penkiolika akademinės ir alternatyviosios  medicinos mokymosi ir praktikos metų. Dabar jau galiu teigti, kad taškinė manualinė terapija duoda puikių rezultatų gydant funkcinius sutrikimus, sukeliančius nugaros, juosmens, kaklo, galvos, rankų ir kojų, galūnių sąnarių ir kitus skausmus (smulkiau  straipsnyje „Taškinės manualinės terapijos metodo aprašymas“).

taskine_manualine_terapija


KINŲ MEDICINOS POŽIŪRIS Į ŽMOGAUS KŪNĄ

Pasak terapinės  kinų medicinos,  kūnu teka ci energija. Ji juda tam tikrais meridianais, o juose yra biologiškai aktyvūs taškai. Kiekvienas meridianas susijęs su tam tikro raumens, organo funkcija ir emociniu aktyvumu. Ci energija, nevaržomai tekėdama  meridianu, palaiko ir kontroliuoja tam tikro organo, susijusio su tuo meridianu, funkciją.

Dėl tam tikrų kenksmingų vidinių ar išorinių veiksnių, energijos tėkmė  gali būti pažeista. Tada to meridiano kontroliuojamos funkcijos taip pat pažeidžiamos. Keičiantis meridiano energijos aktyvumui, keičiasi ir meridiano taškų aktyvumas.

Biologiškai aktyvūs taškai susiję ne tik su fiziniu kūnu, bet ir su elektromagnetiniu žmogaus lauku. Jei įsivaizduotume nervus tarsi laidus, kuriais teka elektros srovė, tai biologiškai aktyvius taškus galėtume lyginti su mobiliojo ryšio stočių antenomis. Šie taškai priima ir perduoda elektromagnetines bangas, kurios  sudaro viso kūno energijos ir informacijos sistemą.

Elektromagnetinį žmogaus lauką galėtume lyginti su belaide ryšio arba GPS – belaide navigacijos sistema, kuri perteikia elektromagnetinį kūno žemėlapį. Jo paskirtis – palaikyti ryšį ir kontroliuoti suderintą ir kryptingą 50.000 000 000 000 (50 milijonų) žmogaus organizmo ląstelių tarpusavio veiklą. Ši sistema garantuoja, kad žmogaus kūnas nesubyrės į mažiausius gabalėlius ir visos organizmo dalys bus susijusios ir veiks kaip vienas  organizmas. Elektromagnetinis laukas sujungia  žmogaus materiją, fiziologiją, biochemiją ir psichiką.

Jeigu kur nors sutrikdoma energijos tėkmė, organizmas nebegali kontroliuoti tos vietos. Ši kūno vieta tampa organizmo „akląja zona“. Organizmas nebeturi efektyvaus ryšio su ja, ten energija tampa sūkurinė,  prasideda nekontroliuojama chaotiška veikla. Tada ląstelės gali pradėti  daugintis  ir sukelti onkologines ligas.


SUTRIKIMŲ POŽYMIAI

Sutrikus energetinei – informacinei tėkmei, pažeidžiamas atramos- judėjimo aparatas: vieni raumenys per daug susitraukinėja, kiti per daug atsipalaiduoja, vadinasi, sutrinka judesių koordinacijos sistema. Dėl sutrikusios raumenų veiklos kūno judesiai tampa netolygūs. Dėl to pažeidžiamos  ir greičiau susidėvi sausgyslės, sąnarių raiščiai, spaudžiami ir įtempiami nervai bei kraujagyslės. Žmogus jaučia skausmą, judesiai tampa riboti, tam tikros kūno vietos apmiršta arba žmogus jaučia deginamą skausmą ar dilgčiojimą. Jei suspaudžiamos ar pažeidžiamos kraujagyslės, smegenys blogai aprūpinamos  krauju , svaigsta galva, ūžia ausyse ir galvoje, ji apsunksta, skauda.

Jeigu pažeidžiamas energijos tekėjimas meridianu, sutrinka vidaus  organų funkcija. Ilgai  galima tiesiog  nepastebėti, kad pažeistas organo judrumas ar padėtis,  kartais  pats žmogus tarsi nenori pastebėti organų veiklos sutrikimų sakydamas – „praeis“. Tačiau, pavyzdžiui, neteisinga širdies padėtis gali sukelti širdies ritmo ar širdies raumens kraujotakos sutrikimų, tada kyla grėsmė žmogaus gyvybei.


VEIKIAME TAŠKUS

Manualinis raumenų testas gali parodyti tuos meridianus, kurių energijos tėkmė sutrikusi, kurioje vietoje blokuojama energija. Norėdami atstatyti energijos tėkmę, turime žinoti, kuriuos taškus veikti.

Veikdami taškus ne tik atkuriame energetinę – informacinę tėkmę, bet  ir kūno funkcijų ryšius bei valdymą. Tada prasideda  organizmo  savigyda.

Taškinės manualinės terapijos tikslas – atstatyti natūralią  raumenų, kraujagyslių, nervų, vidaus organų veiklą ir suderinamumą,  energijos tėkmę kūno meridianais  bei  atkurti kūno savireguliaciją.

Smulkiau apie taškinę manualinę terapiją skaitykite skirsnyje „Taškinės manualinės terapijos metodo aprašymas“.

 

Vladimir Elman

Autorius:

Kineziterapeutas, taikomosios kineziologijos ir rytų manualinių technikų specialistas.

Atsiprašome, komentarai išjungti šitame puslapiyje