Straipsniai

Kūno laikysenos vertinimas

Kristina BačiulienėKūno laikysenos vertinimas. Pirmiausia, prieš atliekant masažą, vertiname kūno laikyseną, nes ji atspindi žmoguje užsifiksavusias emocines problemas, kurios gali būti skausmo priežastimi, trukdo jam pasikeisti ir išlipti iš uždaro rato. Po masažo atsipalaiduoja įsitempę, tokią laikyseną suformavę raumenys, o tie, kurie dirbo nepakankamai - įsijungia į darbą. Pavyzdžiui, stipriai atsilošusio žmogaus eisena, tarsi pasiruošusio peštis ir kautis, rodo, kad žmogus pastoviai yra stresinėje būsenoje tarsi kažkas nuolatos ketintų jį pulti. Tokia laikysena gali rodyti, kad žmogus nepasitiki pasaulio palankumu jam ir kovoja už savo tiesas vietoj to, kad pasistengtų bendradarbiauti su aplinka. Arba, kitas pavyzdys galėtų būti susigūžusio žmogaus laikysena, kai pečiai stipriai pasukti į vidų - žmogus tarsi užsidaręs nuo aplinkos, atrodo norėtų pasislėpti. Tokia kūno poza gali rodyti žmoguje ilgai kauptą nesaugumą ar baimę. Gyvenime toks žmogus bijo išreikšti save, nors ir turi potencialą ir dažnai kūno kalba tarytum prašosi pagalbos. Po masažo gali atsipalaiduoti emocinės įtampos ir žmonės išdrįsta atsiskleisti ir naudoti savo sugebėjimus ir talentus.

Manualinis raumenų testavimas. Po laikysenos įvertinimo, prieš atliekant masažą, raumenų testavimo pagalba yra parenkami eteriniai aliejai, muzika, individuali kiekvieną seansą pagal tos dienos žmogaus būklę, jei reikia parenkamas kvėpavimo tipas, reikalingas masažo poveikiui sustiprinti - vieną dieną gali labiau tikti giluminis, kitą dieną - koks nors jogos kvėpavimo variantas. Kvėpavimui skiriamas dėmesys masažo metu padeda harmonizuoti žmogaus smegenų pusrutulių veiklą, ko pasekoje padidėja sugebėjimas koncentruotis ir spręsti problemą - pagerėja koncentracija bei vizualizacija, atsiranda harmonijos jausmas, saugumas, tikėjimas savo jėgomis bei bendradarbiavimu su pasauliu - žmogus tarsi susilieja nuostabiam šokiui su gyvenimu ir liaujasi su juo kovoti. Manualinio testavimo būdu taip pat įvertinami pagrindiniai vidaus organų būklę, bei emocijas atspindintys raumenys. Įvertinus žmogų raumenų testavimu galima jau numatyti, kuria linkme reikės atlikti masažą.
Kūno „klausymasis". Parinkus muziką, eterinį aliejų (jei reikia) visaapimančio masažo seansas prasideda nuo subtilių judesių - uždėjus rankas ant kūno pirmiausia „klausomasi", kuria linkme jis ves, stabtelint ilgiau ties labiau įsitempusiais raumenimis. Kartais kūnas rodo, kad jis nenori jokių staigių manipuliacijų, o jam reikalingas subtilesnis priėjimas. Tokio švelnaus kreipimosi į kūną metu, per įtemptus raumenis į smegenis duodamas signalas, kad kūnas įsitempęs. Pats kūnas be pagalbos iš šalies dažnai šito jau nebeįsisąmonina. Įtampai susitikus su subtiliais masažą atliekančio specialisto judesiais atgyja giliai užmarštin nusėdę prisiminimai, kurių dėka susiformavo įtampa ir žmogus lengviau gali juos įsisąmoninti ir atsipalaiduoti. Būna, kad žmogus nesupranta iš karto įtampos priežasties, bet supratimas ir aiškumas ateina vėliau per kitas asociacijas. Būtent tokiu būdu, kai tarsi iš šono pamatome savo praeities vaizdą, galime daryti sprendimus šiandien ir keisti dabartinį gyvenimą - pasidaryti jį palankų sau. Būna ir priešingai, kad kūnas tarsi prašosi pažadinamas, todėl švelnių judesių jam nepakanka - tuomet pritaikomi tempimo metodai, bei trigerinių kūno taškų masažas - kai masažuotojo pirštai stipriau ir ilgiau užsibūna ties įtampos zona - taip duodamas signalas į paciento smegenis į išorinę jėgą atsakyti pasidavimu - įtemptas raumuo atsipalaiduoja ir sumažėja skausmas.

 

2009 © Lakštausko klinika