VARGINA ŪMŪS AR LĖTINIAI SKAUSMAI?

Kodėl nepadeda tradicinis gydymas, arba ką Jums siūlo poliklinikų ir ligoninių reabilitacinės programos

Per metus į E. Lakštausko kliniką kreipiasi apie 300 pacientų, besiskundžiančių būtent stuburo išvaržomis. 80% besikreipiančiųjų jau būna išėję tradicines reabilitacines programas, kurios paprastai apima:

  • gydymą vaistais,
  • įvairią aparatinę fizioterapiją (elektroterapiją, tempimą, spaudimą prietaisų pagalba, magneto terapiją ir t.t.),
  • kineziterapiją (individualią ar grupinę),
  • imobilizavimą,
  • įvairius masažus.

 

Tačiau skausmas ir/ar judėjimo apribojimai tebelieka. Nes gydant tradiciniu būdu tiesiog gesinamas gaisras - mažinamas skausmas tam tikroje vietoje. Skausmo vieta paprastai rodo, kad tam tikras segmentas buvo perkrautas. O perkrautas buvo todėl, kad įsijungė kompensaciniai mechanizmai. Pastarieji atsiranda, kai sutrinka nors vieno segmento funkcinės galimybės, t.y. jis negali atlikti tos darbo dalies, už kurią yra atsakingas. 

Todėl gydant skausmą - simptomą, tikroji priežastis nesurandama ir nepašalinama. Nepašalinus pirminės negalavimo priežasties, simptomai linkę kartotis ir dar blogiau - tapti lėtiniais. Tai reiškia, kad Jūsų centrinė nervų sistema pripranta ir perprogramuoja neuronų ryšius taip, kad kūne nuolatos vyksta didesnė ar mažesnė kompensacija. Be to, net jei įvyksta pagerėjimas - smegenys gali nesuprasti, kad kompensaciniai mechanizmai nebereikalingi. O tai reiškia, kad Jums ir toliau skaudės.


KAIP GYDOME MES?

Mes gydome žmogų, o ne ligą. Mūsų užduotis – išsiaiškinti ir pašalinti ligos atsiradimo priežastis ir mechanizmus. Ilgametė gyd. E. Lakštausko praktika rodo, kad kompleksiškai koreguojant ligos atsiradimo mechanizmus, o tuo pačiu gydant lokalius pokyčius, pasiekiami geresni ir ilgai trunkantys rezultatai. 

Gydydami laikomės strateginio gydymo plano. Įtraukiame geriausius savo srities specialistus kiekvienam taktiniam gydymo aspektui. O kiekvienas sudėtingas klinikinis atvejis yra nagrinėjamas kaip atskiras ypatingas klinikinis reiškinys. 

Tais atvejais, kai teigiamos dinamikos nėra, komandiniame pasitarime svarstomi visi galimi strateginiai ar taktiniai keitimai, reikalingi klinikiniam pagerėjimui pasiekti.

 

Tiems, kurie patiria ūmius ar lėtinius judamojo aparato skausmus, mes siūlome tokį gydymo algoritmą:

1. KUR UŽSTRIGĘS JUDESYS ARBA KĄ KŪNAS LABIAUSIAI SAUGO?

Visų pirma, identifikuojame taip vadinamas fiksacijas - tas kūno vietas, kurias centrinė nervų sistema labiausiai saugo šiuo metu, todėl įtempia, fiksuoja tam tikrus kūno segmentus. Judesys tarsi užstringa. 

Testuodami mes atrandame mechaniškai ne iki galo atliekamus kūno judesius. Tarsi jie būtų užstrigę: į vieną pusę juda, o į kitą ne. Svarbu suvokti, kad judesys egzistuoja ne tik biomechaniniame lygmenyje. Jis egzistuoja ir informaciniame lygmenyje. Smegenys ir centrinė nervų sistema žino, kad tas raumuo turi gebėti atlikti judesį nuo A iki K, o jis jo neatlieka, arba atlieka tik nuo F iki K. Tai reiškia CNS nemato dalies judesio. Tai informaciniame kūno lauke atrodo kaip pakibusi sistema, panašiai, kaip pakimba kompiuteris. 

Todėl mūsų darbas yra padėti iš pakibusio ir užstrigusio judesio persitvarkyti į veikiantį, optimalų judesį. Kai judesys vėl biomechaniškai taisyklingas, jo amplitudė pilna, prie pasikeitimo turi priprasti ne tik raumenys, bet ir centrinė nervų sistema. 

 

Todėl vien mechaniškai, manualinės terapijos pagalba, atstačius užstrigusį judesį, dar reikia padirbėti su CNS, kad ir informaciniame lygmenyje įvyktų pasikeitimas, kad CNS įsitikintų, jog judesys atliekamas, jo kontrolė įvyksta. 

 

2. IEŠKOME PIRMINĖS PRIEŽASTIES

Pasikartosime dar kartą: skausmas - tėra simptomas. Skaudanti vieta - dažniausiai vieta, kurioje buvo didžiausios perkrovos. O perkrovos - kompensaciniai mechanizmai buvo todėl, kad kažkuris Jūsų kūno segmentas dėl kažkokių priežasčių nefunkcionavo tinkamai: laiku, pilna amplitude ir jėga. 

Surasti kompensacinių mechanizmų atsiradimo priežastį - yra pagrindinė užduotis, kurios dažnai net nebando ieškoti poliklinikoje. Būtent todėl fizinės medicinos ir reabilitacijos programa tampa nesėkminga. 

Osteopatinių ir kineziologinių testų pagalba siekiame įvertinti galimus Jūsų kūno resursus "atblokuoti" įtemptas vietas bei sumažinti kompensacinius mechanizmus. Todėl tikriname tai, kas tradicinio gydymo schemoje visuomet praleidžiama:

  • Nervus (ar nėra paslėpto nervo kompresijos sindromo);
  • Sausgyles ir raiščius;
  • Sąnarius;
  • Kitus raumenis (ypač "silpnus" raumenis, o tuomet privaloma surasti, kodėl raumuo "silpnas");
  • Susijusius vidaus organus;
  • Kvėpavimo stereotipą. 

 

Taikomosios kineziologijos metodai leidžia:

  1. Nustatyti, kurioje sferoje yra dominuojanti pirminė priežastis (emocinėje, biocheminėje ar struktūrinėje (biomechaninėje)).
  2. Nustatyti tikslią vietą, kurioje judesys yra užstrigęs.
  3. Išanalizuoti patologijos išsivystymo mechanizmą, sudaryti „priežasties-pasekmės (kompensacijų)“  grandinės schemą nuo pirminės priežasties iki simptomų ir skausmo atsiradimo. Jeigu nėra galimybės koreguoti pirminės priežasties, mes galime koreguoti grandinės sudedamąsias dalis, nutraukti „priežasties-pasekmės“ ratą ir šalinti simptomus.  

 

 

3. KŪNO IR CNS PERMOKYMAS. PAKARTOTINIAI TESTAI

 Kai surandame „užstrigusius judesius“ ir osteopatinėmis technikomis atstatome judesio amplitudę, pakartotinai atliekame testus siekdami įvertinti:

  • Ar centrinė nervų sistema (CNS) "mato" visą judesį, t.y. supranta, kad kūno segmento gebėjimas judėti atsistatė ir smegenys gali suvaldyti visą judesio atlikimo procesą?
  • Taikomosios kineziologijos testais įvertiname kaip į pokyčius sureagavo visos kūno raumenų grandinės.
  • Osteopatinėmis technikomis siekiame įvertinti kitų kūno sistemų, organų ir kūno skysčių įtaką bei galimas disfunkcijos sąsajas. 
  • Siekdami perprogramuoti CNS (po korekcijų) mes rekomenduojame akupunktūros seansą. Jo paskirtis, ne tik mažinti uždegimą ar įtampą anksčiau užblokuotose vietose, bet padėti Jūsų centrinei nervų sistemai susigaudyti kūno pokyčiuose ir pagreitinti kūno sveikimą.
4. INDIVIDUALUS GYDYMO PLANAS IR PRIEMONĖS

 

Kaip ir pirmo, taip ir kiekvieno vėlesnio, vizito metu Jūsų kūnas VISADA TESTUOJAMAS. Nepriklausomai nuo to, kaip gerai ar blogai jaučiatės. Nepriklausomai nuo to, į kurį klinikos specialistą kreipiatės, Jūs visuomet būsite testuojamas, nes kiekvieno žmogaus kūnas skirtingai reaguoja ne tik į chemines, osteopatines ar kitas korekcijos priemones. 

Kiekvienas žmogus patiria skirtingo lygio stresą. Skirtingi judėjimo, valgymo, bendravimo, miegojimo ir kvėpavimo įpročiai. Todėl Jūsų būsena nuolatos kinta. Ji niekuomet nėra tokia pati kaip vakar. 

Per pirmą vizitą ir visų kitų vizitų metu:

  • Įvertinama Jūsų kūno būklė, identifikuojamos kritinės sritys, kurioms reikalinga skubiausia pagalba ir papildomos gydymo kryptys. 
  • Atliekamos korekcijos.
  • Kūnas ir centrinė nervų sistema reedukuojama. Tai gali būti atliekama akupunktūros, homeopatijos, kineziterapijos ir kitų priemonių/ technikų pagalba. Parenkama individualiai.
  • Paskiriami pakartotiniai vizitai pas gydytoją - neurologą, kineziologą ar FMR gydytoją. Visi specialistai yra apmokyti autorinės E. Lakštausko testavimo technikos  ir  prieš pradėdami dirbti E. Lakštausko klinikoje privalo baigti 4-jų metų trukmės mokslus funkcinės medicinos mokykloje. 
  • JEI REIKIA:  po kineziologinių testų paskiriamas atitinkamas medikamentinis gydymas, homeopatinės priemonės ar maisto papildai. 
  • JEI REIKIA: paskiriama fizioterapija. 
  • Pakartotinių vizitų skaičius numatomas individualiai po pirminio vizito pas gydytoją neurologą ar FMR gydytoją.

 

Klinikinis pavyzdys:

Pacientas kreipiasi skųsdamasis stuburo skausmais, plintančiais į sėdmenį ir koją.

Specifiniais diagnostikos metodais ištyrus būklę paaiškėja “priežasties-pasekmės-skausmo” grandinė: pirminis pažeidimas yra emocinis stresas, dėl kurio suspazmavo krūtininė diafragma ir skrandis, sutriko žarnyno veikla. Įsitempus žarnynui, pasislinko stuburo slankstelis ir tarpslankstelinis diskas, kuris užspaudė juosmeninę šaknelę ir sėdimąjį nervą. Tokiam pacientui reikia ne tik manualinės terapijos būdu šalinti bloką stuburo lygmenyje, bet ir koreguoti emocinį balansą, atstatyti normalų  kvėpavimo stereotipą ir nervinio audinio paslankumą pagal neurodinamikos dėsnius. Koreguojant pagrindinius faktorius, tokiam pacientui bus reikalinga biocheminė terapija žarnyno veiklai normalizuoti bei raumenų-raiščių kineziologinis masažas raumenų būklei bei jų tarpusavio sąveikai atstatyti. 

 


KLINIKOS SPECIALISTAI

Visi klinikos specialistai yra nuodugniai išstudijavę specifinius diagnostikos ir gydymo metodus pagal keturis metus trunkančią atskirą programą, išlaikę joje numatytus egzaminus, ir nuolat papildomai diegia autorines gydytojo E. Lakštausko metodikas savo praktikoje.

Komandos nariai nuolatos skatinami domėtis ir gilinti žinias pasirinktoje specializacijos srityje, todėl visa komanda nuolat dalyvauja žymiausių Lietuvos ir pasaulio funkcinės medicinos specialistų seminaruose.