Alkūnės skausmas – tenisininko sindromas – epikondilitas

rugsėjo 04, 2015 autorius Kategorija Judamojo aparato pažeidimai ir ligos

Šios rūšies skausmas dažnai vadinamas tenisininko sindromu, nes nuo jo dažnai kenčia tenisininkai. Skausmas atsiranda, kai judesys atliekamas ne optimaliai, o pernelyg apkraunant sausgysles ir raiščius. Kai vieni raumenys apkraunami labiau nei kiti, plyšta raiščiai ir vystosi uždegimas, kuris savo ruožtu riboja judesio amplitudę sąnaryje, kad jį apsaugotų: tiesiog judinant alkūnę skauda, todėl raumenys dar labiau susitraukia, kad dar labiau sumažintų judėjimo amplitudę ir apsaugotų pažeistą vietą nuo traumos.

Oficialioje medicininėje literatūroje teigiama, kad skausmas atsiranda dėl monotoniškų tų pačių judesių. Tačiau ne viskas taip paprasta. Atlikę raumenų tonuso testą mes aptinkame sutrikusią raumenų tonuso pusiausvyrą, tačiau šių pakitimų priežastys gali būti labai įvairios – pradedant neurologiniu deficitu, baigiant vidinių organų funkcijos sutrikimais.

Taigi, gydyti reikia visą sistemą: pradedant kaklu, pečiais, tęsiant ranka ir baigiant diafragma bei vidauss organais. Gali būti ir taip, kad dešinės alkūnės problemos susijusios su kairiuoju keliu. Mat organizmas yra  labai vieninga sistema, todėl, kad ir kaip keistai skambėtų, kartais, norint pašalinti skausmą alkūnėje, tenka gydyti koją.

Jus galėtų sudominti